Rainer Maria Rilke – Elegiile duineze. Sonetele catre Orfeu (1978, desene de Vasile Kazar)
De (autor): Rainer Maria Rilke
Stare: buna
Autor: Rainer Maria Rilke
Titlu: Elegiile duineze. Sonetele catre Orfeu
Editura: Univers
An aparitie: 1978
Nr pagini: 220
Format: 24 x 33 cm
Coperti: brosate
Carte in limba: romana
Raft: NV155
Economisești 10,00 lei (-20%)
Stoc epuizat
🔍
Exemplar verificat manual filă cu filă
🛡
Retur garantat 14 zile fără griji
Ai o întrebare despre acest exemplar?
Cere o poză cu coperta/pagina de gardă sau detalii de stare.
Detaliile produsului
- Categoria: Literatură, Literatura universală, Poezie
- Autor: Rainer Maria Rilke
- Editura: Univers
- Copertă: brosate
- Limbă: Romana
- Stare exemplar: Bună
De la același autor (Rainer Maria Rilke)
Rainer Maria Rilke
Rainer Maria Rilke - Poeme in talmacirea lui Mircea Vulcanescu
Stare: Bună
20,00 lei
16,00 lei
Indisponibil
Rainer Maria Rilke
Rainer Maria Rilke - Ingerul pazitor
Stare: Bună
15,00 lei
12,00 lei
Indisponibil
Rainer Maria Rilke
Rainer Maria Rilke - Versuri (1966, editie cartonata)
Stare: Bună
30,00 lei
24,00 lei
Rainer Maria Rilke
Rainer Maria Rilke - Poemele franceze (1984, ilustratii de Eugenia Dumitrascu)
Stare: Bună
20,00 lei
16,00 lei
